Drodzy rodzice Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

zaprasza serdecznie do współoracy !

Przedsiębiorczość w przedszkolu? Ależ oczywiście! Przedsiębiorczy przedszkolak to dziecko: samodzielne w każdej dziedzinie, podejmujące decyzje, kreatywne i zdobywające wiedzę na temat racjonalnego gospodarowania pieniędzmi. W ostatnim już module Mały Miś pomoże dzieciom zdobyć  właśnie te umiejętności.

Uwaga! Z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, moduł przyjmuje formę umożliwiającą zrealizowanie go poprzez kształcenie na odległość.

Dlatego na bieżąco będą Państwo otrzymywać propozycje zabaw do wykorzystania w domu.

Obserwujcie stronę przedszkola i informacje na mailach grupowych.

Pozdrawiamy serdecznie

wszystkich zmisiowanych rodziców

i dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 22

Beata Widerska i Misiu Zdzisiu

Witajcie przedszkolni przedsiębiorcy i rodzice, zgodnie z obietnicą dziś pierwsza propozycja zabaw, związanych z realizacją VIII modułu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury.

Mali przedsiębiorcy!

Udanej zabawy, do dzieła Kochani!

1) „Skrzynia skarbów”– zabawa doskonaląca percepcję dotykową. Rodzic przygotowuje „skrzynię skarbów” – kartonowe pudełko z otworem. Ukrywa w jego wnętrzu różne przedmioty związane z tematyką zajęć(monety, banknoty, portfel, rzeczy wartościowe dla dziecka itp.). Zadaniem dziecka jest próba ich rozpoznania za pomocą dotyku. Następnie dziecko pokazuje przedmiot, który wylosowało i sprawdza, czy odgadło. Rozmowa z dzieckiem na temat: Co jest dla ciebie cenne/wartościowe?

2) Co wiesz o pieniądzach? – dziecko wciela się w role specjalisty do spraw pieniędzy. Opowiada o tym, co wie o pieniądzach. Jeśli nie wypowiada się spontanicznie, rodzic pomaga mu, zadając dodatkowe pytania, np.: Komu są potrzebne pieniądze? W jaki sposób powstają pieniądze? Co możemy kupić za pieniądze? Skąd mamy pieniądze? Z czego są zrobione pieniądze? Czy zawsze istniały pieniądze?

Prosimy o zapisywanie zabawnych wypowiedzi dzieci – utworzymy specjalny post na ten temat.

3) Obejrzenie filmiku edukacyjnego: „Krótka historia pieniądza”. https://www.youtube.com/watch?v=Y8s3pTobAYo

Beata Widerska i Misiu Zdzisiu