• „Kodujemy razem z Małym Misiem” to moduł składający się z części webinarowej  dedykowanej dzieciom – w formie warsztatu literackiego.

Część webinarowa dotyczy rozwijania kompetencji cyfrowych przedszkolaków oraz omówiona zostanie metoda peerlearningu. Warsztat literacki dla dzieci dotyczy cyberbezpieczeństwa oraz zawiera propozycję przeprowadzenia: „Misiowego turnieju łamigłówek logicznych”. Treść misiowych łamigłówek oparta jest o autorskie zagadki Misiowej Mamy, ćwiczące umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, czyli kompetencji niezbędnych w codziennym życiu. Dzieci będą miały możliwość zaprezentowania własnych zainteresowań i na ich kanwie tworzenia zagadek, łamigłówek i zadań dla przedszkolaków.

Razem z Misiem przedszkole w tym module realizuje kierunek polityki MEiN:

1) wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny – gazetka dla rodziców na temat bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii przez dzieci;
          2) kształtowanie postaw zaangażowania społecznego – udział w europejskiej akcji „Code Week”;
          3) podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów, zapewnienie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, szczególnie w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią COVID-19 w celu zapewnienia dodatkowej opieki i pomocy, wzmacniającej pozytywny klimat szkoły oraz poczucie bezpieczeństwa.
          Roztropne korzystanie w procesie kształcenia z narzędzi i zasobów – profilaktyka uzależnień cyfrowych;

Wiodące kompetencje kluczowe: kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji; kompetencje w zakresie wielojęzyczności; kompetencje matematyczne oraz kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii; kompetencje cyfrowe.