W kwietniu razem z Małym Misiem podejmujemy w naszym przedszkolu wyzwanie zrealizowania       V modułu projektu „Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury”.

Razem z Misiem przedszkole realizuje kierunek polityki MEiN: wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro; kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie – wyszukiwanie w literaturze pozytywnych wzorców zachowań;
          Wiodące kompetencje kluczowe: kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji; kompetencje w zakresie wielojęzyczności; kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się; kompetencje obywatelskie, kompetencje w zakresie przedsiębiorczości; kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej;
          Metoda aktywizująca omówiona na webinarze i wykorzystywana za zajęciach/warsztatach: storyline oraz technika zdań niedokończonych. Storyline jest metodą, która w dużym stopniu angażuje dzieci — to one są głównymi twórcami i uczestnikami historii, która rozwijana jest podczas zajęć. Nauczyciel podaje dzieciom wątki opowiadania, a zadaniem uczestników jest ich rozwijanie, wzbogacanie i rozwiązywanie zawartych problemów przez działanie. Na podstawie pomysłów dzieci nauczyciel wymyśla i przedstawia kolejny fragment opowiadania, nad którym potem pracują przedszkolaki.
          Rozwijanie czytelnictwa: zabawy twórcze na podstawie tekstów literackich, prezentacja przez dzieci swoich ulubionych książek/bajek;

ETAPY MODUŁU:

1) WYDARZENIE DO ZMISIOWANIA: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – 23 kwietnia 2) NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI Zaproszenie rodziców do wspólnego redagowania opowieści/zintensyfikowanie spotkań czytelniczych w przedszkolu (sprzyja temu czasowe zniesienie obostrzeń związanych z pandemią/możliwość organizowania spotkań na świeżym powietrzu).

3) WYKONANIE MISIOWYCH ZADAŃ .