Superwizja rodzinna

Aktualności

9 listopada 2021 r. Komisja certyfikująca nadała certyfikaty, poziomu eksperta uczestnikom programu, którzy zakończyli swój proces certyfikacji. Decyzja o nadaniu certyfikatu oparta była o: szczegółową analizę specjalistycznego wykształcenia kandydata, doświadczenia zawodowego w zakresie edukacji, pozytywną rekomendację ukończenia szkolenia superwizji kompetencji kluczowych oraz o szczegółową analizę stażu superwizyjnego zawierającego pracę własną, superwizowanie własnej pracy, badania ewaluacyjne przeprowadzone samodzielnie w środowisku edukacyjnym. Zespół podjął swoje działania i od grudnia 2021 r. wspomaga wdrażanie standardu superwizji kompetencji kluczowych w placówkach edukacyjnych w całym kraju.

Tym samym Instytut Twórczej Integracji udzielił rekomendacji do samodzielnego organizowania superwizji, konsultacji i szkoleń w zakresie metodyki superwizji kompetencji kluczowych w koncepcji „Superwizja Edukacji 4.0” superwizorom: mgr Katarzynie Dulewicz i mgr Beacie Widerskiej.

08 września 2021 r. rusza kolejna edycja treningu dla rodziców w ramach Labolatorium Umiejętności Wychowawczych Instytutu Twórczej Inteligencji. Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące realizacji projekttu.

Zajęcia odbędąć się będą na platformie online .

ZAPROSZENIE
Zapraszamy Państwa na kolejną edycję Akademii Rodzinnej dla rodziców  "Pomóżmy dziecku prawidłowo rozwijać się psychicznie i społecznie". Spotkanie organizacyjne odbędzie się dnia 15.05.2017 o godz. 17:00 w Przedszkolu Miejskim nr 22. Spotkanie poprowadzi dr Aleksander Mańka.
Szegółowe infornacje dotyczące projektu zamieszczono w zakładce Wczesna profilaktyka rozwoju dziecka

Kolejna edycja Akademii Rodzinnej dla rodziców
pomóżmy dziecku prawidłowo rozwijać się psychicznie i społecznie

Niebawem rusza kolejna edycja warsztatów dla rodziców. Tym razem, będziemy rozwijać umiejetności rodzicielskie chroniace dziecko przed zakłóceniami jego rozwoju psychicznego. Otaczajaca nas rzeczywistość generuje coraz wiecej zagrozeń dla prawidłowego rozwoju dziecka.
   Media, cyberprzestrzeń, telefony, tablety, reklamy i inne nowoczesne osiągnięcia cywilizacyjne, nie tylko poprawiają komfort naszego życia, ale stanowią również niebezpieczeństwo, kiedy nadużywa sie ich lub traci kontrolę nad ich znaczeniem.
  Wszechobecna indoktrynacja ideologiczna, konsumpcyjna, religijna i polityczna, ograniczają dziecku mozliwość rozwijania wolności myśli, otwartości na społeczną rzeczywistość i odnajdywania swojej niezależnej tożsamości w świecie.
  Chaos informacyjny, niestabilność wartosci moralnych i społecznych oraz napiecia wynikające z niepokoju o bezpieczną sytuację ekonomiczno - bytową rodzin tworzą trudne warunki rozwoju psychicznego dziecka.
    Rodzice małego dziecka sami mają kłopot z poradzeniem sobie z tak niestabilna rzeczywistością społeczną. Nie mamy doświadczeń w tym, jak radzić sobie ze zjawiskami, któe dopiero od niedawna wkroczyły do naszego zycia. Nie nauczono nas jak radzić sobie z ryzykiem nowych uzaleznień (od mediów, zakupów, pracy, hazardu itp), jak zapoboiegać sytuacjom kryzysowym dziecka wynikajacych z jego funkcjonowania w nieznanej do tej pory cyberprzestrzeni, jak pomóc dziecku odnaleźć swoja drogę rozwoju pośród bałaganu wartości i informacji, jak ochronić dziecko przed czynnikami deformującymi jego autonomię, myślenie i doswiadczenia emocjonalne.
   Podczas warsztatów i superwizji rodzinnych, rodzice bedą mieli możliwość rozwijania specjalistycznych umiejetności wspomagajacych ich w ochronie bezpiecznego rozwoju dziecka. Nasi eksperci przedstawią Państwu skuteczne metody wychowawcze, wspomagajace rozwój oraz sposoby na skuteczną ochronę dziecka.

Udział w programie jest nieodpłatny.
Szczegółowe informacje o możliwości uczestnictwa w warsztatach podamy wkrótce.