Superwizja rodzinna

Aktualności

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnej grupie "Grupie rozwojowej dla rodziców".

Grupa rozwojowa dla rodzicówto stała grupa 10-12 osób, podczas której uczestnicy mają możliwość rozmawiania o bieżących sytuacjach w relacji z dziećmi, które stanowią dla nich wyzwanie. Spotkania skoncentrowane są na budowaniu  zasobów, które mają za zadanie wspierać rodziców w ich kontakcie z dzieckiem. Spotkania pozwalają znajdować w asortymencie rodzica przydatne narzędzia i umiejętności, które może wykorzystać w wychowaniu dziecka. Kluczowym elementem tych spotkań są oczekiwania rodzica oraz cele jakie w związku z nimi chce realizować. W procesie współpracy to rodzic jest ekspertem.

Grupa ma charakter stały, dlatego wysoce wskazana jest obecność na wszystkich spotkaniach

Dla kogo?
Zajęcia przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 1-5 lata, zaplanowano 9 spotkań po 3 godziny  w grupie ok. 10 rodziców.

Kiedy?
Terminy spotkań: 10.02.; 17.02.; 24.02.; 03.03.; 10.03.; 17.03.; 24.03.; 31.03.; 07.04.; 14.04.;
Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się dnia 10.02.2018 r. (sobota) o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 11.00.

Kolejne spotkania będą się odbywać w soboty w godzinach 09.00 – 12.00.

Gdzie?
Zajęcia odbywają się w Czeladzi w Pracowni Orange, ul. Zwycięstwa 6.

W trakcie zajęć nie zapewniamy opieki nad dziećmi.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę (http://moc-wsparcia.pl/wychowanie-to-tez-trudne-emocje/)
Formularz rejestracji na zajęcia dostępny jest pod linkiem (http://moc-wsparcia.pl/wsparcie-wczesnego-rodzicielstwa/formularz-rejestracji-na-warsztaty/)

Katarzyna Kasprzyk

Stowarzyszenie Moc Wsparcia

ul. Zwycięstwa 6

41-253 Czeladź

www.moc-wsparcia.pl

31 maja ruszyła kolejna edycja treningu dla rodziców w ramach Labolatorium Umiejętności Wychowawczych Instytutu Twórczej Inteligencji. Harmonogram pierwszej  części spotkań zamieszczono w zakładce Wczesna Profilaktyka Rozwoju Dziecka
Pierwsze spotkanie w Wyższej Szkole Humanitas przyciągnęło wielu zainteresowanych tematem rodziców.  Fotorelacja z warsztatów w zakładce "Album fotograficzny"

ZAPROSZENIE

Zapraszamy Państwa na kolejną edycję Akademii Rodzinnej dla rodziców  "Pomóżmy dziecku prawidłowo rozwijać się psychicznie i społecznie". Spotkanie organizacyjne odbędzie się dnia 15.05.2017 o godz. 17:00 w Przedszkolu Miejskim nr 22. Spotkanie poprowadzi dr Aleksander Mańka
szegółowe infornacje dotyczące projektu zamieszczono w zakładce Wczesna profilaktyka rozwoju dziecka

Kolejna edycja Akademii Rodzinnej dla rodziców
pomóżmy dziecku prawidłowo rozwijać się psychicznie i społecznie

Niebawem rusza kolejna edycja warsztatów dla rodziców. Tym razem, będziemy rozwijać umiejetności rodzicielskie chroniace dziecko przed zakłóceniami jego rozwoju psychicznego. Otaczajaca nas rzeczywistość generuje coraz wiecej zagrozeń dla prawidłowego rozwoju dziecka.
   Media, cyberprzestrzeń, telefony, tablety, reklamy i inne nowoczesne osiągnięcia cywilizacyjne, nie tylko poprawiają komfort naszego życia, ale stanowią również niebezpieczeństwo, kiedy nadużywa sie ich lub traci kontrolę nad ich znaczeniem.
  Wszechobecna indoktrynacja ideologiczna, konsumpcyjna, religijna i polityczna, ograniczają dziecku mozliwość rozwijania wolności myśli, otwartości na społeczną rzeczywistość i odnajdywania swojej niezależnej tożsamości w świecie.
  Chaos informacyjny, niestabilność wartosci moralnych i społecznych oraz napiecia wynikające z niepokoju o bezpieczną sytuację ekonomiczno - bytową rodzin tworzą trudne warunki rozwoju psychicznego dziecka.
    Rodzice małego dziecka sami mają kłopot z poradzeniem sobie z tak niestabilna rzeczywistością społeczną. Nie mamy doświadczeń w tym, jak radzić sobie ze zjawiskami, któe dopiero od niedawna wkroczyły do naszego zycia. Nie nauczono nas jak radzić sobie z ryzykiem nowych uzaleznień (od mediów, zakupów, pracy, hazardu itp), jak zapoboiegać sytuacjom kryzysowym dziecka wynikajacych z jego funkcjonowania w nieznanej do tej pory cyberprzestrzeni, jak pomóc dziecku odnaleźć swoja drogę rozwoju pośród bałaganu wartości i informacji, jak ochronić dziecko przed czynnikami deformującymi jego autonomię, myślenie i doswiadczenia emocjonalne.
   Podczas warsztatów i superwizji rodzinnych, rodzice bedą mieli możliwość rozwijania specjalistycznych umiejetności wspomagajacych ich w ochronie bezpiecznego rozwoju dziecka. Nasi eksperci przedstawią Państwu skuteczne metody wychowawcze, wspomagajace rozwój oraz sposoby na skuteczną ochronę dziecka.

Udział w programie jest nieodpłatny.
Szczegółowe informacje o możliwości uczestnictwa w warsztatach podamy wkrótce.