Nawigacja

 • Spektakl teatralny

  W dniu 18 stycznia godz. 10:30 dzieci z grup Biedronki, Motyle, Krasnale wychodzą na przedstawienie w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji pt. "Pszczółka Maja". Spektakl zostanie wystawiony w Auli Śląskiego Instytutu Nauk o Ziemi - Żyleta.

 • Odwołanie zajęć

  W związku z bardzo złym stanem powietrza wyjście do Biblioteki w dniu 7 stycznia zostało przełożone na inny termin. O nowym terminie zajęć poinformujemy Państwa niebawem.

 • W KARNAWALE WYBIERAMY SIE NA BALE......

  W KARNAWALE WYBIERAMY SIE NA BALE......

  Bal karnawałowy w naszym przedszkolu odbędzie sie w dniach:

  Dnia 24.01.2019 - GRUPY: MISIE i BIEDRONKI

  Dnia 25.01.2019 - GRUPY: KRASNALE i MOTYLE

  Przed balem odbędzie się sesja zdjęciowa.

  Początek balu godz. 10:00

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka

  Serdecznie zapraqszamy Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta, która w poszczególnych grupach odbędzie się w następujących terminach:

  GRUPA MISIE - 29.01.2019 godz. 10:00

  GRUPA BIEDRONKI - 22.01.2019 godz. 10:00

  GRUPA MOTYLE - 28.01.2019 godz. 10:00

  GRUPA KRASNALE - 30.01.2019 godz. 10:00

 • W świątecznym nastroju

  W dniu 19 grudnia o godz. 10:00 dzieci z grupy "Krasnale" wystąpią w przedstawieniu pt. "Jasełka". Występ dla rodziców dzieci z grupy "Krasnale" odbędzie się w tym samym dniu o godz. 16:00

 • DZIEŃ GÓRNIKA

  W dniu 4 grudnia w naszym przedszkolu odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Górnika. W tym dniu obowiązuje strój galowy.

 • WIZYTA MIKOŁAJA

  WIZYTA MIKOŁAJA

  5 grudnia 2018 r. o godz.11:00 nasze przedszkole odwiedzi wraz ze swoim pomocnikiem Elfem - Mikołaj. Na dzieci czeka wiele atrakcji oraz upominki od Mikołaja.

 • Podziekowanie

  Dziękujemy wszystkim, za udział w zbiórce pluszaków.

 • Głosowanie zakończone

  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ODDANIE GŁOSÓW NA NASZE PRZEDSZKOLE W V EDYCJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

 • BEZPIECZNY PIES - BEZPIECZNE DZIECKO

  Drodzy rodzice!

  Polskie Centrum Dogoterapii z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach pragnie zaprosić Państwa pociechy na zajęcia „BEZPIECZNY PIES-BEZPIECZNE DZIECKO” dnia 20 listopada 2018 (wtorek) w godzinach od 9:30 do 12:00.

  Program ma na celu przybliżenie ,oswojenie i uwrażliwienie na potrzeby psa i wyrabianie nawyku systematyczności w opiece nad zwierzęciem poprzez uświadamianie wszelkich jego potrzeb.

  Po ukończeniu zajęć dziecko:

  • w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa,
  • jak zachować się w sytuacji,gdy pies zaatakuje
  • czym jest mowa ciała psa (najważniejsze sygnały:strach, agresja,chęć do zabawy)
  • o czym należy pamiętać idąc na spacer z psem
  • jak bezpiecznie bawić się z psem
  • jak prawidłowo nakarmić psa
  • jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie (ratownik, policjant, strażak, terapeuta, przyjaciel)
  • w zajęciach uczestniczy pies.

  Po zajęciach dzieci otrzymują „DYPLOM PRZYJACIELA PSA”, kodeksy oraz naklejki.

                                                     

 • NIESIEMY UŚMIECH DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI

 • Wizyta psychologa

  Pani psycholog z Poradni psychologiczni - pedagogicznej nr 1 w Sosnowcu odwiedzi nasze przedszkole w celu obserwacji zachowań dzieci.

  W dniu 15.11.2018 - grupa Misie i Biedronki

  W dniu 22.11.2018 - grupa Motyle i Krasnale

 • REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

  9 listopada o godz. 11:11 nasze przedszkole włączyło się do akcji  bicia "Rekordu dla Niepodległej" wspólne śpiewając "Mazurka Dąbrowskiego" . Bicie rekordu poprzedziła uroczystość z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości .

   

  REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 1           REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 2

 • RADA RODZICÓW

  W dniu 13.11.2018 r. o godz. 16:30 odbędzie się zebranie trójek klasowych oraz wszystkich osób wchodzących w skład dotychczasowej rady rodziców .

 • LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW

        Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                        

   

  Szanowni Państwo,

  Rodzice i Opiekunowie, 

   

  W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

   

  W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

   

  Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

   

   

  Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

   

  Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

   

  Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
  z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

   

  Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

   

   

   Z wyrazami szacunku

   

   

  Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas
  Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny

 • 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

  9 listopada –

  obchody Święta Niepodległości

  w naszym przedszkolu

   

  W naszym przedszkolu  9-tego listopada  odbędzie się uroczystość z okazji Święta Niepodległości .

   

  W tym uroczystym dniu obowiązuje strój galowy. O godzinie 11:11 przedszkolaki zaśpiewają "Mazurka Dąbrowskiego" biorąc tym samym udział w ogólnopolskiej akcji    " Rekord dla Niepodległej"           

 • Z wizytą w Komisariacie Policji

  W dniu 23 października dzieci z grup Biedronki, Motyle i Krasnale odwiedzą II Komisariat Policji w Sosnowcu przy ulicy Żeromskiego. Przedszkolaki zwiedzą Komisariat oraz poznają pracę Policjanta.

 • Przedszkoliada

  Od środy 3 października roozpoczynają się zajęcia ruchowe z piłką "Przedszkoliada - drużyna Kangura". Zajęcia będą odbywać się od godz. 13::00.

  Grupa Biedronki - 13:00 - 13:30

  Grupa Motyle i Krasnale - 13:30 - 14:00

  Grupa Krasnale - 14:00 - 14:30

   

 • Zajęcia taneczne

  Od 1 października 2018 r. rozpoczęły się zajęcia taneczne dla dzieci z grupy Biedronki, Motyle i Krasnale. Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki w godz. od 13:00 do 14:30.

  Grupa Biedronki - 13:00 - 13:30

  Grupa Motyle - 13:30 - 14:00

  Grupa Krasnale - 14:00 - 14:30

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW

  Zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci z grup Krasnale i Motyle przełożone z dnia 24 września odbędą się 27 września ( czwartek ) w godz. 11:00 – 13:00 w Hali sportowej w Milowicach.

  Obowiązkowe obuwie zmienne.

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie nr 22
  41-200 Sosnowiec
  ul. Hutnicza 3
 • (32) 266-54-85
  p22@sosnowiec.edu.pl